E Ticaret Seo

E Ticaret SEO

E-Ticaret Seo Danışmanlık

 

Günümüzde internetin ulaştığı noktalar giderek artmaktadır. Çünkü internet artık bir yaşam standartlarımızı etkilemektedir. İnternette pek çok konu ile ilgili araştırma yapabilir ve dahası ihtiyaçlarımızı giderebiliriz. İnternetin böyle ileri düzeylere çıktığı bir ortamda pek tabi ki ticarette bundan faydalanarak internette yaygınlaşmaya başlamıştır.

E-ticaret internet üzerinden yapılan alışverişler gibi çoğu pazarlama işini kapsamaktadır. İnternetin ne kadar büyük olduğu düşünüldüğünde e-ticaretin ulaşması gereken alanın ne kadar büyük olduğunu da anlamak gerekmektedir. E-ticaret kısacası insanların istedikleri ürüne rahatça ulaşmasını sağlayan ve çok daha kolay yollar ile istediklerini alabilmelerini sağlayan bir sistemdir. Açılışı ise elektronik ticarettir. Yani internet üzerinden yürüyen ve internet üzerinde var olabilen bir ticarettir.

E-Ticaret SEO Nedir?

İnternet çok büyük olduğu için ve E-ticarette hizmet veren firma sayısının çok olması nedeniyle firmalar rekabet etmek zorunda kalırlar. Burada da devreye SEO girmektedir. Search Engine Optimization yani Arama Motorları Optimizasyonu olarak çevrilen bu sistem sitelerin internette çok daha rahat bulunmasını sağlamaktadır. Dolayısı ile E-Ticaret SEO oldukça önemli kabul edilmektedir. SEO Hizmeti sayesinde firmalar aşırı derece fazla para ödemeden rahat bir şekilde reklamlarını yaparak kendi sitelerini tanıtabilirler. Buda firmaları ağır bir yükten kurtarmaktadır. Çünkü herhangi bir ticari platformda reklamlar ve tanıtımlar oldukça pahalıdır. SEO’nun sağlamış olduğu faydaları Google’da çok daha rahat bir şekilde insanlar sizin sitenizi bulabilir ve alışverişlerini gerçekleştirebilir.

E-Ticaret SEO İpuçları

SEO ipuçları oldukça önemlidir. Firmalar bu sayede daha çok insana ulaşabilirler. SEO sizin sitenizin sayfasını arama listelerinde başlara doğru çekmeye yarayacaktır. Dolayısı ile insanlar daha çok sitenize ilgi gösterecektir. Daha fazla ilgi aynı zamanda daha fazla satışı sağlayacaktır. Sizde buradan istediğiniz geliri elde edebileceksinizdir. Dolayısı ile bu konuda verilen her tavsiye oldukça önemlidir. E-ticaret girişimciliği için yapmanız gereken belli başlı işler bulunmaktadır. Bu işlerin başında düzgün SEO ayarlaması gelmektedir. Eğer SEO’nuzu düzgün bir şekilde ayarlayabilirseniz. Başarılı olmak için gerekli olan şartların en önemlisini sağlamış olursunuz. Buda firmanıza oldukça fazla bütçe sağlayacaktır. Böylece yatırımlarınızı güçlendirerek e-ticaret sektöründe daha başarılı olursunuz.

  • E-Ticaret siteleri arama motorlarında ön plana çıkarak marka haline gelmeyi hedef almaktadır. Satış potansiyelini yükseltmeyi hedef alan E-Ticaret siteleri SEO optimizasyonu ile reklam bütçesinin de artmasını desteklemektedir.
  • E-Ticaret satışını artırmaya yönelik işleme alacağınız SEO ipuçları arsında öncülüğünü koruyan ürün fotoğraf optimizasyonu, ziyaretçilerin e- ticaret sitesinde aradığı anahtar kelimeleri görseller aracılığı ile desteklenerek siteye aktarılmasını sağlamaktadır.
  • E-Ticaret Satışını artıran diğer bir SEO ipucu ise nicelik yerine nitelik özelliğini ön plana çıkarmaktır. Nitelik özelliği Long Tail uygulamasının ön plana çıkmasını sağlamaktadır. Örneğin ‘’koşu bandı’’ olarak aranan kelime yerine ‘’ kaliteli koşu bandı’’ kelimesini ön plana çıkararak arama motorunda spesifik kelimelerin kullanımını destekleyebilirsiniz.

E-Ticaret SEO Nasıl Yapılır?

E-Ticaret SEO başarısı için öncelikle iyi bir ürün fotoğraf optimizasyonu ayarlamanız gerekmektedir. Sitenize gelen insanlar hangi ürünü sattığınızı görsel olarak görmek isteyeceklerdir. Fotoğraflarınız sitenizde yer aldığında insanlar anahtar kelimeler ile arama yaptığında görsel arama bölümünden de sitenize ulaşabilirler. Ayrıca ürünlerinizin niceliğinden değil niteliğinden bahsetmeniz gerekmektedir. Bu konuda hassas davranmak ve önemsemek gerekmektedir. İnsanlar artık “mont” diye değil “sarı uzun mont” diye aramalarını gerçekleştirmektedir. Dolayısı ile sattığınız ürünleri nitelemeniz gerekmektedir.

İçerik optimizasyonunu iyi ayarlarsanız diğer sitelerden farkınızda belli olacaktır. Bu yüzden bu konuda gerektiğinde yardım almanız gerekebilir. Bu daha iyi ve başarılı bir e-ticaret sitesi olmanız için gereklidir. Ayrıca siteniz hızlı bir şekilde yüklenmeli ve takılmamalıdır. Fazla takılan sitelerden müşteriler hoşlanmaz buna dikkat etmeniz gerekmektedir. Sitenizde kategoriler olmalıdır. İnsanlar bu şekilde çok daha rahat bir şekilde sitenizde arama yapabilir ve istediklerini bulabilir.

SEO çalışmalarını Google Analytics ile değerlendirme yaparak o ay için ne kadar başarılı olduğunuzu değerlendirmeniz başarılı olmanızda oldukça etkili olacaktır. Bu tarz SEO ipuçları sayesinde e-ticarette çok daha başarılı bir firma haline gelebilirsiniz.