Mobil Uyumlu Web Tasarım

Responsive Web Tasarım

MOBİL UYUMLU WEB SİTE TASARIMI

Artık teknolojinin ilerlemesiyle beraber günlük adetlerimizde değişmiştir. Akıllı cep telefon sahipleri satın almak istedikleri ürünü önce internette mobil arama yaparak bulmak istemektedir.Bu sebeple web tasarımı mobil uyumlu olmak zorunlu hale gelmiştir. Googel web masterlara site tasarımlarımobil uyumlu yapmalarını söylemektedir. Çünkü  Google mobil uyumlu siteleri Google İlk Sayfa sıralamasında daha ön planda tutmaktadır.

Web Tasarım hem Google Dostu Web Tasarım, hem Mobil Uyumlu Web Tasarım hemde Seo Uyumlu Web Tasarım Olması; olmazsa olmaz bir kuraldır.

İyi bir web sitesi tasarımı

1-Google Dostu olmalı

2-Mobil Uyumlu olmalı

3-Seo Optimizasyonu Tam olmalı

a-Site İçi Seo veya İç Seo ( On Page Seo)

b-Site Dışı Seo veya Dış Seo ( Off Page Seo)

Profesyonel web tasarım görselliği ve içeriği internet kullanıcısına daha sağlıklı yansıtılabilen, internet müşterisini daha iyi değerlendirebilen ve bir web sitesinin hızlı ve stabil çalışabilmesine izin veren özelliklere sahip olmalıdır.

Bir web sitesi profesyoel bir şekilde hazırlanmasıyla , geniş kitlelere hitap eder ve arama motorlarında üst sıralarda çıkarak hedeflediği sonuçlara ulaşır. Web sitesi ait olduğu firmayı en iyi şekilde tanıtarak müşterilerinin ve müşteri adaylarının firma hakkında bilgi edinmesini sağlayarak yeni müşterileri firmaya kazandırmayı amaçlar.

Web tasarım firmanın kurumsal kimliği ile uyumlu olmalı.
Web tasarımının grafik ve text içeriği aynı dili konuşan tutarlı bir tasarıma sahip olmalıdır.
Web tasarım ilgi çekebilecek ve amacınıza hizmet edebilecek bir yapıda olmalı.
Arama motorlarında kolay indexlenecek şekilde kodlanmış olmalıdır.
Bir web sitesi içerik ve görsel unsurları güçlü, ziyaretçisini sıkmayacak, kolay anlaşılır ve kullanılır olmalıdır.
Esas olan, kullanıcıya ürün ve hizmeti en kısa yolla ulaştırmaktır. Bu nedenle sitenin hızını düşürecek abartılı animasyonlar, bekleme süreçleri, video ve ses objeleri, kullanımı zor menuler tercih edilmemelidir.
Web tasarım firma ile ziyaretçiler arasında etkileşim kurabilmeli.
Web tasarım sitenin hızlı açılmasını kolaylaştıracak şekilde yapılmalı.
Web tasarım özgün ve anlaşılır olmalı.