Seo İpuçları

E-Ticaret Satışı Yükseltme Seo İpuçları

 • E-Ticaret siteleri arama motorlarında ön plana çıkarak marka haline gelmeyi hedef almaktadır. Satış potansiyelini yükseltmeyi hedef alan E-Ticaret siteleri SEO optimizasyonu ile reklam bütçesinin de artmasını desteklemektedir.
 • E-Ticaret satışını artırmaya yönelik işleme alacağınız SEO ipuçları arsında öncülüğünü koruyan ürün fotoğraf optimizasyonu, ziyaretçilerin e- ticaret sitesinde aradığı anahtar kelimeleri görseller aracılığı ile desteklenerek siteye aktarılmasını sağlamaktadır.
 • E-Ticaret Satışını artıran diğer bir SEO ipucu ise nicelik yerine nitelik özelliğini ön plana çıkarmaktır. Nitelik özelliği Long Tail uygulamasının ön plana çıkmasını sağlamaktadır. Örneğin ‘’koşu bandı’’ olarak aranan kelime yerine ‘’ kaliteli koşu bandı’’ kelimesini ön plana çıkararak arama motorunda spesifik kelimelerin kullanımını destekleyebilirsiniz.
 • Diğer bir uygulama olan içerik optimizasyonu E-Ticaret sarışını artıran önemli etkenler arasında yer almaktadır. E-Ticaret sistemleri Blogspot ve WorldPress sistemlerden birini uygulamaya alarak web sitesi kurulumunu gerçekleştirmektedir.Güncelleştirme açısından web sitesine büyük fayda sağlayan Blogspot ve WoldPress aynı zamanda içerik pazarlama sisteminin de güçlenmesini sağlamaktadır.
 • Google’da ön plana çıkmak amacıyla işleme alınacak özgün makaleler, içerikler, fotoğraf paylaşımı, ve forum sitelerinde yer almak aynı zamanda sosyal medya kanalının açılmasını da destekleyecektir. Tüketici ile olan etkileşimin artmasını sağlayacak blog kullanımı son zamanlarda E-Ticaret sitelerinde sıklıkla kullanılır duruma gelerek etkileşimin artmasını desteklemiştir.
 • Birinci sınıf kaliteye sahip olan SEO uygulamasının arka planında yer alan H1 ve H2 taglar sayfanın ana başlığını meydana getirmektedir. Arama motorları ile irtibata geçen H1 ve H2 taglar başlık ile içeriğin entegre edilmesini sağlamaktadır.
 • Kullanıcın sahip olduğu web sitenin ana metnine farklı bir içeriğin linkini ekleme anlamı taşıyan Anchor Text Optimizasyonu SEO açısından değerli kılınacak linklerin elde edilmesini desteklemektedir.
 • E-Ticaret satış arttırma SEO ipuçları arasında yer alan sayfa yükleme zamanı ise potansiyel ziyaretçinin artmasını sağlamaktadır. Ziyaretçinin bir arma motorundan istediği şey kısa zaman zarfıdır. Arama motoruna işlenen kelimeler sonrasında ziyaretçinin karşısına çıkan linklerden seçilen herhangi biri en fazla 3 saniyede açılmalıdır.
 • Potansiyel ziyaretçi seviyesini belirleyen yükleme zamanı E-Ticaret sitelerinde kısaltılarak müşterinin başka bir internet sayfasına gitmesini engellemektedir.
 • Seçilecek olan kategori sayfaları da E-Ticaret sitelerinin satışını artırmaya yönelik politika izlemektedir. Kategori sayfası diye adlandırdığımız bu platform tüm ana linklerin topladığı adres olarak ön plana çıkmaktadır.
 • Kategori sayfaları, ziyaretçilerin istediği marka ya da aradığı hizmet noktalarına kısa zaman zarfı içinde ulaşmasını sağlamaktadır. Kısa zaman zarfını hedef alan kategori sayfaları aynı zamanda ziyaretçilerine birinci sınıf kalitede hizmet vererek E-Ticaret sitelerinin arama motorunda kolaylıkla bulunmasını sağlamaktadır.